Ik ben burgerlijk ingenieur mechanica van opleiding en doctor in de simulatie. Als onderzoeksverantwoordelijke in het Research & Development Center ben ik verantwoordelijk voor een project waar resultaten, middelen en een planning, maar vooral een tijdelijk multidisciplinair team, te pas komen. Dat houdt in dat ik de fase van het voorproject voorbereid, alsook de algemene omgeving, de definitie van het project en de te bereiken doelstellingen. Zo neem ik in samenwerking met de marketing en de productie aan alle belangrijke etappes deel en beschik ik toch over een grote autonomie. |  |
Wat ik het leukst vind, is dat mijn werk zo afwisselend is. Het leidinggeven aan mensen en de talrijke contacten met mensen met zeer uiteenlopende achtergronden zijn erg verrijkend. Ik ben ervan bewust dat ik mijn bagage echt heb verruimd. Ik moet zeggen dat de managementopleiding van AGC Glass Europe erg nuttig is. Dat is immers iets dat we op de universiteit niet hebben geleerd. Het leidinggeven aan mensen, projectbeheer, hoe een volledige groep meekrijgen in een bepaalde richting, dit alles is noodzakelijk om problemen volledig te begrijpen, en ik kan zeggen dat dit mij enorm veel heeft bijgebracht.
Wat mij het meest motiveert in mijn werk is de zichtbaarheid: ik weet wat van mij wordt verwacht, waarin mijn inbreng verschilt van die van iemand anders en dat ik niet zomaar een nummer ben!
Ik ben burgerlijk ingenieur mechanica van opleiding en nu diensthoofd.
Als u het mij vraagt, is het beroep van onderzoeker erg veeleisend. Men moet snel werken en toch competitief blijven. Anderzijds is het dan weer een erg motiverende job, aangezien men aan rendabele en nuttige projecten werkt. Het feit dat er enorm veel werk op het terrein is, maakt het erg boeiend voor een ingenieur. Men leert enorm veel bij dankzij al die contacten en men staat echt dicht bij de werkelijkheid. Men vereenzelvigt zich trouwens erg gemakkelijk met de producten waaraan men heeft gewerkt. De onderzoekers zien een auto voorbijrijden en zeggen: “Ah die voorruit, da’s er één van ons” of ze bezoeken een building en zeggen “dat kleurtje, dat heb ik gemaakt”. Werken met glas verandert je kijk op de wereld die je omringt. Je bekijkt een auto of een gebouw niet meer op dezelfde manier. Het maakt nieuwsgierig.
Andere getuigenissen next >